Bayrama Dair.

Bir bayram daha geldi çattı. Eksik tadıyla ve tuzuyla yaşanması gereken bir zaman dilimi. Kısmen buruk geçse de, teselli bulacağımız şeyler de yok değil. Sağlıklı olmak, sevdiklerimizin sağlığını koruma adına bir takım fedakarlıklarda bulunmak birer kazanım sayılabilir. Kimlerin bu anlamda neler yapmadıkları, ne gibi yanlışlar yaptıkları değil bizi insan olarak ilgilendiren hususlar. Bizi ilgilendiren kendimizin neler yaptığımız. Güzel olmayanlar değil, güzel kalmaya çalışmak bizim uğraşımız.

Pandemi süreci belki de, bayramı yoksunluklar içerisinde geçiren dünyanın tüm masum ve mazlumlarının, gözümüzün içine muhtaç olarak bakmalarının önüne geçmesine vesile olmuştur. Bizim bakıp bakıp görmek istemediklerinizi, hayat bizi hapsederek bizden saklıyor diye düşünedebilirsiniz.

Umarım, tüm güzellikler gibi yoksunluklarda, kısacık yaşama serüvenimizde insani ve vicdani gelişimimize katkıda bulunur.

Hepinize mutlu, umutlu, sevgi, merhamet, şefkat ve insana ait en güzel özelliklerle dolup taşacağınız bir bayram diliyorum.

Sevgiyle Kalın.

2 Comments

 1. Alev Abla dedi ki:

  Geçmiş bayram dileklerinize bil mukabele diyorum.😊

  Liked by 1 kişi

  1. feslegenbahcesi dedi ki:

   Teşekkür ederim 🙏

   Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.