Haftanın Kitabı ve Hemen Ardından Sırasıyla Okunacaklar

Burada hatırlatmakta yarar görüyorum. Bundan sonra ki kitap sıralamasına şimdilik bir kaç kitap almış bulunmaktayım. İlk kitabımız Yusuf ATILGAN’ın “Aylak Adam” isimli eseri. Popülaritesi bayağı yüksek bir kitap. Nedenini bilmiyorum.Bu esere zor zamanlarımda başladığım, bu nedenle kafam basmadığı ve yarım bıraktığımdan dolayı, baştan başlayacağım.İlk 70 sayfasında beni cezbedecek bir şey yoktu ama bu defa belki farklı olur.

Gerçi yine okumaya başladım ama benim mi kafam güzel, yoksa kitabı yazanın mı anlamadım.Sık sık konudan kopuyorum. Ana karakter olan biri var, bir yerlere gidiyor, birileri ile konuşuyor ama alakasız alakasız mevzular,yerler. Yine de bitirmeye zorlayacağım kendimi.

Okumak istediğim bir diğer eser olan, Güvercin Gerdanlığı isimli eseri tüm çabalarıma rağmen bulamadım.Son çare Amazona baktım,orada da 20 dolar fiyat çekmişler. An itibariyle 73,47 lira yapıyor.Sonraki günlerde oluşabilecek muhtemel kur farkını saymıyorum.Yine de neredeyse Tevratın, tarihi el yazmasından bile daha pahalı. Bulabilen biri bana atarsa makbule geçer.

Bu arada, arada müzik dinleyin ,bu türkünün dinlemesi de çalması da bir başka güzel.

Vesselam…