Kendime Gömüldüğüm Yerdeyim.

Benim zamanlarım hep gecedir. Geceleri uyumaya alışamadım bir türlü. Kaç yıl oldu onu da saymadım. On yıllar oldu. Sevdim işte geceleri. Birde gecelerde sevdim. Gecelerde sevdiğim için geceyi, geceyi sevdiğim için gecelerde sevmeyi sevdim. İçinde kendime bir dünya kurduğum için. Kim. istiyorsam, ahir ömrümde oraya onu koymak için gece kuytularını seçtim. Ahir ömrüm deme sebebim de şu; derler ki gece uykusu uyumayanların ömürleri daha kısa olurmuş. Çok uzun ömrün kime ne faydası varsa artık. Onu da bilmiyorum ya neyse. Ömrüm kısa olacağından uzun sevmelerimi ömrüme kıyaslayıp çok saymayı seçtiğimden. Sevdam ömrümün büyük kısmını ve ahirete bakan ahir kısmını kaplamıştır.

Gecelerimi daha bir serin ve derin geçireceğim bir gece tapınağım var şimdi. Üst kattan en alt kata taşıdığım eşyalarımı. Notlarım, kalemlerim, sazlarım, kitaplarım ve şahsi olarak bana ait ne varsa evimin bodrum katında ki odaya taşıdım. Orada yalnızlığımı kendimle daha bir sessizce paylaşıyorum. Daha karanlık, daha sakin.

Yerin iki metre altında olunca hislerimi daha iyi anlıyorum. Ölüm gibi bir hissi yer altından başka nerede hissedebilirsiniz mesela? Hayallerim, yazılarım, çalışmalarım, müziğim hatta kendi sesim bile gece yarılarında burada bana daha çok ait gibi. Ben, asıl beni gece de kolayca taşıyabiliyorum. Altında ezildiğim bir yüküm varsa, düşüyorsam yere, yükümle beraber yuvarlanıyorsam şayet , sonra da kendimi kaldırdığımda kimseye ihtiyaç duymuyorsam, karanlığın gücünü ve örtüsünü kullandığımdandır.

Uzun yıllardır yapamadığımı belki bu kuytuda daha kolay yaparım. Neyse işte.

Burada daha çok zaman geçirmek istiyorum artık. Döndüğüm yer, ilk başladığım yer zira. Yangınımın ilk tutuştuğu yerdeyim. Kendimi benzin döküp içimden yakasım var. Yandığım yetmezmiş gibi. Belki biraz serinlik gelir. Bir esinti .Ne bileyim bir tütsü, buhar, bir dal nefes yada…

İyi ki varsın Fesleğen. Canım, canımın içi, dostum arkadaşım. Sırrım. Sırlarımı sere serpe saçarak sakladığım, en gizli aşikarım. Ahu efganım. Feryadı figanım. Suyum, aşım. İyi ki varsın. İyi ki seni sevdim. İyi ki seni yaşadım, yaşıyorum. Yaşayacağım. Suyun eksik olmayacak korkma ben yaşadıkça.

Müzik : Mark Eliyahu- Hope.

One Comment

  1. Alev Abla dedi ki:

    Geceleri yazmak güzeldir, yazmak istediğiniz konu da cümleler peş peşe dökülür klavyeden( artık elle yazmıyoruz🤷‍♀️ ama şiir olursa başka tabiki). 👍

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.